ne 14.2.2010 |

Zápas Přerov - Lovosice

Do posledních sekund nebylo v televizní předehrávce jasno, který z týmů si z utkání odveze oba body. Jako na houpačce byl stav zápasu v prvním poločase, kdy se oba týmy pravidelně střídaly ve vedení a v ofenzivně laděném zápase branek rychle přibývalo. Lovosice nakonec dokázaly strhnout těsné poločasové vedení na svoji stranu, když do šaten hráči odcházeli za stavu 17:16 pro hostující celek. Na začátku druhé půle ještě zkušený Šuma zvýšil na 18:16 pro Lovosice, ale domácí sérií pěti gólů otočili stav utkání na 21:18 ve svůj prospěch. Tříbrankový náskok hájili domácí ještě ve 46.minutě, ale pak se branková série podařila i hostům a ti se ve 49.minutě ujali vedení 26:25. Těsné vedení nakonec Lovosice udržely až do samého závěru, přestože měly dvakrát možnost ze sedmimetrového hodu rozhodnout. Šuma ani Motl ale výborně chytajícího Bavlnku neprostřelili, pár sekund před koncem pak ke smůle Přerova svou sedmičku proti Šoltésovi neproměnil ani nejlepší hráč domácích Bechný. V zápase, ve kterém si domácí zasloužili minimálně bod tak zvítezili Severočeši 31:30.